środa, 26 października 2016

Dziewczyna wilkołaka - Izabela Monika Bill
Izabela Monika Bill

Dziewczyna wilkołaka


Milena, pisarka z uzależnieniem seksoholizmu, w ramach odwyku, jedzie pisać książkę do Głuszycy koło Wałbrzycha. Jednak tak naprawdę to pretekst. Dziewczyna chce przede wszystkim odnaleźć swojego ojca i brata, z którym rozdzielono ją zaraz po porodzie. 
I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że matka Mileny twierdzi, że zgwałcił ją ...wilkołak i zabrał brata Mileny do podziemnego miasta. Bohaterka ma w swoich żyłach pewną formę lykantropii, która rozwija się za sprawą przypadkowo poznanego mężczyzny, który nie stroni od uciech życia. Milena nazywa go prostakiem, to jednak nie przeszkadza mu fascynować się nią, do tego stopnia, że zdradza jej swoją mroczną stroną – jest wilkołakiem. 

Wplątuje Milenę w sieć swoich intryg. Pragnie jej i nie pozwala jej odejść. Zabija każdego faceta, który interesuje się nią. Pragnie jednego, aby Milena została jego żoną i dąży do tego po trupach. Doprowadza do jej pierwszej przemiany w wilkołaka. Kobieta oddaje mu swoje "dziewictwo", a także rodzi szczeniaki. Pomaga mu w znajdywaniu ofiar na obiad. 
Kiedy okazuje się, że są spokrewnieni... decydują się udawać, że tak nie jest. Książka obfituje w śmiałe sceny erotyczne bohaterki z wilkołakiem oraz krwawe sceny grozy. 

Tło do powieści tworzy niesamowity klimat Gór Sowich, podziemnego miasta, sztolni i tajemnic kompleksu Riese. Autorka książki w fantastyczny i makabryczny sposób przedstawia swoją wizję - konsekwencję spraw owianych milczeniem. Spraw, które działy się na wspomnianym terenie w czasie II wojny światowej.


Izabela Moniki Bill - wrocławska poetka, publicystka, aktorka w serialach paradokumentalnych (Dlaczego ja, Trudne sprawy, Detektywi w akcji, Oszukane, Zdrady, Czyja wina, Dzień, który zmienił moje życie), autorka 5 tomików („Seksapil duszy” Wrocław 2011 r., „Kameleony” Warszawa 2012 r., „Sztuka jedzenia jabłek” Inowrocław 2013 r., „Podróże poezją” Inowrocław 2014 r., "Erotyki motoryzacyjne" Inowrocław 2015 r.) Tworzy też kolaże motoryzacyjne. Jest prekursorką nowego nurto w polskiej, poezji współczesnej – nurtu erotyków motoryzaycjnych. Jest sekretarzem w Dolnośląskim Stowarzyszeniu Artystów Plastyków i w Stowarzyszenia Polka International Oddział Wrocław. Należy też do Dolnośląskiej Grupy Literackiej NURT z Lubania Śl..Jest Laureatką konkursu fotograficznego "Szklane Szlaki Wrocławia".Jest twórczynią nowatorskiego nurtu we współczesnej poezji polskiej erotyków motoryzacyjnych. Została umieszczona w antologii "Poeci Polscy XXI wieku" 2015 r., jako jedna z 25. autorów polskich na świecie.
https://web.facebook.com/isabel.m.bill

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz