niedziela, 25 lutego 2018

SPECTRAL - Death / Thrash Metal z ChileSpectral

Death / Thrash Metal z Chile

Spectral to zespół z Quillota - Chile. Jest sklasyfikowany jako Death / Thrash Metal z technicznymi i progresywnymi niuansami, powstał wiosną 2012 roku. 
Ma wpływy ze starych zespołów ,głównie thrashmetalowych , takich jak:  Atheist, Death, Morbid Angel, Nocturnus, Sodom czy Slayer .


Latem 2014 roku Spectral wydał swój Promo-Debiut pod tytułem PREDESTINED INFINITY, który otrzymał bardzo dobre recenzje na poziomie krajowym. 

W tym samym roku zagrał w ważnych miastach Chile, między innymi: Santiago, Valparaíso, Quillota, The Calera, The Andes, itp... 

W lutym 2015 roku zaprezętował się na znanym CHILOE METAL FEST wraz z ponad 40 zespołami z chilijskiej sceny, które spotkały się na tej  wyspie przez 3 dni.


Na  przełomie 2015-2016 roku Spectral nagrał Advance Lp, który był szeroko rozpowszechniony na terenie kraju.Zespół stał sie również bardziej znany dzięki wielu koncertom w południowo centralnej części kraju.

W połowie 2015 roku Spectral wszedł do studia POWERHAUZ Marcelo power death metalowego zespołu HOMICIDE, aby nagrać swój pierwszy długi album, nad którym praca trwała kilka miesięcy, Tytuł płyty to UNDER CRITICAL CONDITIONS , i pojawi się  na przełomie marca/kwietnia 2018 roku.., ponieważ jest już w trakcie produkcji. Będzie on w formacie Jewel Case .


Zespół został również doceniony w mediach elektronicznych obejmujących chilijski metal jako Grinder Magazine, Sonus Infernalis i Taberna Metal przez Pancho Engendro i Rodrigo "Pera" Cuadra.

skład-

Rodrigo Fuentes: Lead Guitar

Danilo Mazuela: Drums

Víctor Román: Lead Guitar

Jorge Huici: Voice, Bass

dyskografia-

2014 Predestined Infinity DEMO

               P2P Productions

2015-16 Advance Lp

        WOMU Productions

2017 Under Critical Conditions LP

          Independent Production

kontakt-

Phone: +56998913231 (Jorge Huici)

Facebook: Spectralband Chile


Tak od siebie dodam że zespół zapowiada się ciekawie,jest jebnięcie i muzyka ciekawa , wpadająca w ucho.Gdybym miał porównywać do jakiejś kapeli od razu na myśl przychodzi mi Sepultura i to ta stara Sepultura który to zespół jakby nie było nagrał parę znaczących płyt .

Również Spectral jesli tylko wystarczy mu zapału i wytrwałości może stworzy jeszcze więcej ciekawej muzy.Czego oczywiście im życzę,bo jak na razie to co tworzą prezentuje sie bardzo autentycznie i ciekawie. /diony/
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz