środa, 29 kwietnia 2015

Dry - rock
Dry


Kolejny raz siedzisz na skraju spowitej purpurową mgłą krainy i wsłuchujesz się w absorbujący, fioletowo-pomarańczowy zapach niewyraźnego króliczka, przeskakującego przez malutkie wrota do kraju czarodziejów i kolorów wykraczających poza paletę barw, zachęcającego Cię, abyś pobiegł tam za nim, lecz nie możesz zrobić kroku schwytany przez oplatający Twe stopy, dość miły, ciągnący się korytarzem w nieskończoność dywan. I tak wciąż nienasycony próbujesz sięgnąć choć po drobny fragment tego dziwnego świata. I to jest właśnie Dry.

Zespół w obecnym składzie istnieje od 2014. Stacjonujemy w Gdyni. Muzyka lat 60 i 70 ubiegłego wieku miała ogromny wpływ na nasze artystyczne poczynania. Zespoły takie jak Led Zeppelin, Deep Purple, Black Sabbath, The Doors, Pink Floyd, The Who, Blue Cheer czy Genesis stanowią dla nas niedościgniony wzór. Dry gra muzykę, którą można uznać za mieszankę psychodelicznego rocka z bluesem i muzyką progresywną. Bardzo duże znaczenie ma tu improwizacja.

Aspektem wyróżniającym Dry wśród innych zespołów rockowych jest brak gitary elektrycznej w składzie. Daje to więcej przestrzeni w muzyce, co jest nie bez znaczenia dla wcześniej wspomnianej improwizacji. Rolę instrumentu prowadzącego pełnią tu organy Hammond’a, wspomagane nierzadko o brzmienia Rhodes’ów czy Mellotron’u.Skład:

Edmund "Eddie" Matuszewski - Wokal
Piotr "Piter" Jędrzejewski - Hammond/Instrumenty klawiszowe
Krzysztof "Słodki" Słodkowski - Bas
Andrzej "Andy" Karczewski – Bębny

Kontakt:

Tel.: 695 507 217 (Andy) lub 605 915 215 (Piter)
E-mail: management@dry.com.pl

Linki do utworów:Brak komentarzy:

Prześlij komentarz