czwartek, 17 marca 2016

Cerebrum
Cerebrum


Cerebrum powstało w maju 1991 r. We wczesnym okresie działalności przewinęło się przez zespół wielu muzyków a zespół nosił nazwę DAMNATION. 
Pierwsze utwory były wykonywane w stylu takich kapel jak SAMAEL czy HELLHAMMER, ale po dojściu Maupy (gitara) muzyka robiła się coraz szybsza i brutalniejsza, by w końcu przyjąć postać death metal'u. I tak to po pewnym czasie wykrystalizował się pierwszy skład kapeli: Maupa (git.), Lucek (dr.), Kości (git.), Łysa (bas) oraz Guma (voc.). 


Już pod obecną nazwą CEREBRUM zagrali pierwszy koncert m.in. z CRYPTIC TALES i PANDEMONIM, na którym zostali bardzo dobrze przyjęci. Po pewnym czasie w zespole zachodzi kilka zmian - za Łysą przyszedł Cita, a za Lucka - Messer. 
W tym składzie została nagrana pierwsza taśma demo "Victims" (1992), która uzyskała pochlebne recenzje w kilku rozgłośniach radiowych oraz magazynach. 
Po tym wydarzeniu nastąpiła seria koncertów z takimi kapelami jak CORRUPTION, CRYPTIC TALES, NEOLITH, MESSENGER. W roku 1993 CEREBRUM nagrało promo tape, wynikiem, czego było podpisanie kontraktu i nagranie materiału pt. "Lunatic"(1994)...Jednak jak to w Polsce wtedy bywało, koleś, który podpisał z zespołem umowę nagle zniknął z materiałem i pieniędzmi. Lecz muza poszła w świat i narobiła niezłego szumu. 


Materiał był już bardziej rozbudowany i zmierzał w kierunku Thrash Metal'u. W tamtych czasach koncerty z takimi zespołami jak KAT, DRAGON mówią wszystko! W roku 1995 zespół nagrał jeszcze jeden kawałek na składankę "The Present Sound Of Rzeszów", by z początkiem 1996 roku zawiesić działalność... 
Jednak po pięciu latach milczenia Guma i Maupa reaktywują zespół. W MANEK STUDIO (maj 2002) został nagrany materiał promo - 6 kawałków w stylu szybkiego melodyjnego thrashu. W marcu 2003 utwory ze wspomnianego Promo 2002 wydała, w wersji kasetowej, firma Apocalypse Production. Materiał nosi tytuł "The First Sign" 
W maju 2005 ukazała się płyta BLOODRED wydana przez sam zespół. 19.03.2016 premiera nowej płyty "Wrzaskun"


Osiem kawałków thrash'u niszczy czerep niejednemu miłośnikowi mocnech wrażeń! W marcu 2009 rozpoczęły się nagrania nowego materiału ARCHANGEL, który po kilku przygodach z cenzurą (za dużo szóstek na t-shirts) i "życzliwymi" ukazał się dopiero w 2010 roku nakładem VIA-NOCTURNA RECORDS. Latem 2011 zespół nagrał promocyjną Ep AAAAHAHAHAH i aktualnie pracuje nad nową płytą, która zawierać będzie około 45-50 minut METALU!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz