środa, 30 sierpnia 2017

Metalowo-wrześniowe granie w Czarnym Spichrzu
Metalowo-wrześniowe granie w Czarnym Spichrzu 


– pod taką nazwą odbędzie się koncert zorganizowany przez Zachlapany Szczypior z „Keczupowa”.

Zespół powstał we Włocławku na przełomie 1994 i 2012 roku… a poważnie – dał o sobie znać w połowie 1999 roku. Pierwszy materiał w charakterze agro drinkcore zarejestrowano w roku 2000 pod postacią demo „Poranny drągal na obrządku”. Od samego początku niewybredni w dźwiękach i nieprzebierający w środkach bawią nas, inspirując się „nonszalancją i wszelakim rozmachem polskiej wiejskości”. Pierwszy pełen album zespołu, „Fatastiśtempo”, zawierający 17 autorskich kawałków oraz 3 covery, ukazał się w roku 2015.
Do wspólnego podrygiwania Zachlapany zaprosił zaprzyjaźnione kapele:

Torture of Hypocrisy – groove metalowa grupa, założona w " 2007 roku w Mikołajkach, która charakteryzuje się surowością riffów, a stylistyką i brzmieniem była niejednokrotnie przyrównywana do Fear Factory, Exodus, czy Meshuggah. Kapela ma na swoim koncie demo (2009) oraz trzy krążki: "Random Perspectives of Reality" (2010), "Random Augmentation" (2014) oraz "RBMK-1000"  (2016). Ten ostatni jest poświęcony tematowi katastrofy w Czarnobylu. W tekstach kwartet ten porusza jednak wszelakie motywy, związane między innymi z manipulacją władzy i religii, patologią, teoriami spiskowymi, terroryzmem, czy moralnym upadkiem człowieka.
Black Mad Lice – death metalowy ośmiolatek, pochodzący z Płocka. To kwintet, który przez swoje inspiracje łączy się częściowo tematycznie z przedstawionym wyżej ToH, Czarne Wściekłe Wszy są bowiem zainteresowane między innymi tematem Czarnobyla 1986. Poza tym nie stronią od alkoholu, dymu, czy toksycznego powietrza z pobliskiej rafinerii. Mówią o braku perspektyw i stresie, choć ich muzyka i sceniczna ekspresja wcale nie wskazują na to, aby brakowało im zdrowia, a stres władał ich życiem 😉 Zespół idealnie balansuje melodyjność At the Gates ze strzelającą w pysk sieką. Wydawnictwa: “Paradise in Blood” (EP, 2010), “ It\'s Going Deeper” (2012), “Divine Touch” (2016).
Protoplasta – jak sami mówią o sobie muzycy z Włocławka, ich twórczości nie można zakwalifikować do konkretnego gatunku. Łączy ona w sobie elementy między innymi: progresywnego rocka, metalu i grunge'u.  Swoją ekspresyjnością na scenie i zaangażowaniem w wykonanie panowie przykuwają uwagę słuchacza już od pierwszych dźwięków. Co ważne, w swoim nietypowym „krwisto-soczysto-trans-rockowym” brzmieniu i stylu, grupa nie wykorzystuje żadnego samplera. Instrumenty są tutaj niemalże dosłownie przedłużeniem rąk muzyków. Na początku 2017 roku Protoplasta zarejestrował swoją twórczość na krążku pod tym samym tytułem.


22 września 2017r. / bramy 19:00 / 

start 20:00

Czarny Spichrz, Włocławek, ul. Piwna 4

wjazd 10zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz