sobota, 25 maja 2013

Afront - punk  AFRONTZespół Punk z Trzebini który powstał w maju 1991r.

W maju 1991 r Bartek i Zielony zakładają kapele której nadają nazwę PROSEKTORIUM.Pod tą nazwą kapela gra do końca sierpnia 1992r a od początku września 1992 roku zmieniają nazwę na AFRONT. Nagrania AFRONT to:

AFRONT-Demo 1993r.
AFRONT-,,Fabryki XX wieku,, Demo 1995r.
AFRONT,,cZŁOwiek...,, 1996r.


Pierwszy skład zespołu to Bartek-voc,bass,Zielony-perkusja,Wklęsły-gitara po niedługim czasie odchodzi Wklęsły a jego miejsce zajmuje Wezyr w lutym 1992 roku odchodzi Zielony a dochodzi Mały.W tym składzie zespół gra do sierpnia.Końcem miesiąca roszady, Bartek przechodzi na gitarę a na bass wchodzi Lenon.Po dwóch tygodniach odchodzi Wezyr.W składzie Bartek-voc,gitara,Lenon-bass,Mały-perkusja zespół gra swój pierwszy koncert w Trzebińskim domu kultury 16 stycznia 1993 roku.
Po około miesiącu odchodzi Mały a a do kapeli wraca Wezyr ale tym razem na perkusje.Już w październiku 1993 roku kapela gra koncert w nowym składzie a w grudniu nagrywa swoje pierwsze demo.W tym składzie kapela nagrywa w 1995 roku drugie demo a w 1996 roku płytę.Rok 1997 to powołanie do wojska Wezyra na jego miejsce wchodzi Stodi a we wrześniu tego samego roku z kapeli odchodzi Lenon a w jego miejsce wchodzi Michał. W czasie paru lat kapela miała jeszcze parę zmian perkusistów. Około 2008r. na perkusje wszedł Syfon i w takim składzie kapela gra do dziś (2013r). Materiał na nowa płytę jest już długi czas ale finanse i czas by ją nagrać jakoś na razie nie sprzyjają.
Obecny skład to:

Bart-vokal,gitara

 Tom-bass 

Karol- perkusja


KONTAKT Z ZESPOŁEMOd tej kasety zaczęła się moja znajomość z zespołem AFRONT.I mogę śmiało powiedzieć ze znacznie się przyczyniła-jak i znajomość z wokalistą tego zespołu,do tego że w mojej głowie zrodził się pomysł na wydawanie Desperat zine.To były początki tego magazynu,gdzieś 1998 rok.Kaseta Fabryki XX wieku do tej pory należy do moich ulubionych,trochę i z sentymentu do tamtych lat,trochę dlatego że lubię takie granie.Bez kombinacji, stary dobry punk.dionystare dzieje-lata 90-ate


3 komentarze:

  1. pozdrawiam załogę ! grało się w tamtych latach - pamiętam non serviam ze skorupem na vokalu - piękne czasy

    OdpowiedzUsuń
  2. Pozdrowienia dla Barta i Wezyra od kolesia z obozu harcerskiego na Mazurach. Mieszkaliśmy w tym samym namiocie

    OdpowiedzUsuń
  3. Wydali w tym roku płytę ,,Samozagłada Ludzkości"

    OdpowiedzUsuń