piątek, 20 listopada 2015

T.A.N.K. - Melodic Death Metal


T.A.N.K.

Melodic Death Metal


2007 – Pierwsze Kroki


Z prochów Dark Signs rodzi się T.A.N.K. (Think of A New Kind) to francuska kapela metalowa z Paryża, której muzykę opisuje się jako neo melodic death metal.

W 2007 roku zostaje wydane pierwsze EP w składzie: Raf Pener (wokal), Symheris i Eddy Chaumulot (gitary). Do trio szybko dołączają Olivier d’Aries (bas) oraz Clément Rouxel (perkusja).

Nagrane przez Guillame Mauduit w Studio Sainte-Marthe (Paryż), to CD jest przez francuski magazyn Rock Hard opisywane jako „wzmianka o przyszłości”.

2009 – T.A.N.K. na Wacken Open Air


T.A.N.K. gra na terenie całej Francji i Belgii, a ich sceniczny entuzjazm i agresja są dobrze odbierane przez publikę, webziny i inne zespoły. Kapela wygląda na:

”Bardzo dobry zespół, który na scenie emanuje wielką energią” (Werther, basista zespołu Dagoba, w wywiadzie dla Metal France).

Kwintet wygrywa Metallian Battle Contest w Lionie (Francja). Następnie T.A.N.K. zasila mityczne festiwale – Wacken Open Air w Niemczech, czy Metal Camp w Słowenii, grając ze znanymi na całym świecie zespołami takimi jak Machine Head, In Flames, Down z byłym wokalistą Pantery, Philem Anselmo…

2010 – The Burden of Will


Powróciwszy do Studio Sainte-Marthe i Guillame Maudit, Think of A New Kind nagrywa pierwszy album: The Burden of Will. Longplay składa się z 13 utworów i powstaje przy współpracy z Guillaume Bideau (MNEMIC, One-Way Mirror, ex-Scarve) oraz Steve’m “Zuul” Petit (Zuul FX).

Wydany w czerwcu 2010 roku, z dystrybucją Season of Mist, praca i webziny uznają go jako:

„Wielki debiut” (Noémy Langlais – RockOne),”cios w policzek okrutnym dźwiękiem, który robi wrażenie […] tak samo na żywo, jak i na płycie” (Sven Letourneur – Hard Rock Mag).

Komponując swój drugi album, T.A.N.K.promuje The Burden of Will, koncertując po Francji oraz poza jej granicami, między innymi na Basinfirefest w Czechach.

2012 – Spasms of Upheaval


T.A.N.K. tworzy swój drugi album – Spasms of Upheaval w Dome Studio w Angers (Francja). Przez pierwszy miesiąc zespół dopracowuje więcej osobistych i bardziej skomplikowanych utworów przy współpracy z producentem David’em Potvin’em (One-Way Mirror, Lyzanxia, Phaze 1…).

Video utworu Inhaled (nagrane wspólnie z Jon’em Howard’em z kanadyjskiej kapeli Threat Signal) szybko zyskuje ponad 200 000 odsłon na youtube. Recenzje i wywiady w prasie i webzinach, we Francji i za granicą, są niemal jednomyślne: Spasms of Upheaval nie zawodzi nadziei pokładanej w T.A.N.K. po ich pierwszym albumie.

2013 jest dla Think od A New Kind także rokiem nowego gitarzysty. Utalentowany Nils Courbaron (Lyr Drowning) zastępuje Eddy’ego Chaumulot’a i przykłada swą ręke do promocji nowego dzieła.

Nowe kontrakty pozwalają T.A.N.K. odbyć pierwszą trasę w roli headlinera – the Upheaval Tour. Ta francuska trasa pozwala zespołowi osiągnąć jeden z głównych celów – Hellfest 2013 – oraz recenzję we francuskiej telewizji Television W9.

Rock Hard: „Poświęcenie, które koronuje dobrą reputację”.

2015 – Symbiosis


We wrześniu 2015 T.A.N.K. wydaje swój trzeci album, nagrany zmiksowany i zmasterowany głównie w Dome Studio. Symbiosis jest pierwszym wydawnictwem na Europę. Zespół dołącza na tym kontynencie do wielkiej trasy z Soilwork i HateSphere.

W szeregach zespołu pojawia się nowy gitarzysta,  Charly Jouglet. Zastępuje on Symheris’a. Czas zacząć pisać nowe rozdziały historii!

kontakt


Tłumaczenie powyższego tekstu na język polski Agata Wąsikowska

-Wielkie dzięki :) diony.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz