czwartek, 6 listopada 2014

„BHP” - Punk Rock
„BHP”Wrocławska Grupa Punk Rockowa „BHP”, powstała 10.01.2013 roku z inicjatywy Alexandra PASZKOWSKIEGO (Gitara, Vocal  - wiek 16 lat))   i Mateusza HARKOTA (Bas, Vocal – wiek16 lat ). Do czasu uformowania się obecnego składu zespołu, przez grupę przewinęło się kilka osób m.i.: Kamil KRZEMIŃSKI ( Bas ), Aleksandra WOLAŃSKA ( Gitara ). W lutym 2014 roku do składu dołączył Kosma MARKIEWICZ (Perkusja – wiek18 lat). Na początku grupa wykonywała głównie covery innych zespołów (takich jak ZWŁOKI czy AZOTOX), obecnie wprowadza własne kompozycje i utwory – do których sami piszą teksty i komponują muzykę.
14.03.2014 roku powstał pierwszy autorski kawałek pt. :”Człowiek”. Muzykę skomponowali: A. Wolańska, M. Harkot i A. Paszkowski, słowa napisała : ABi Pawlak

W dniu 14.06.2014 roku nastąpił historyczny moment dla całego zespołu – pierwsze profesjonalne nagranie próby 4 utworów w studio CHAOS UNDERGROUND we Wrocławiu, a następnie 10 utworów na płytkę – demo 2014.  ( Tutaj podziękowanie dla Chaos Underground i Norberta Krupy z WSK Punk, bez których nic by się nie potoczyło tak szybko jak teraz i dla naszego managera Krzysztofa Paszkowskiego.) 
Kolejna bardzo ważna data to - 18.09.2014 r., kiedy to zespół zaprezentował się na pierwszym oficjalnym koncercie, we wrocławskim klubie „Od Zmierzchu do Świtu” – jako support włoskiej kapeli Ashpipe (punk, folk, ska). Z opinii jakie do nas dotarły i z tego co zaobserwowaliśmy w czasie wrześniowego wieczora, koncert okazał się wielkim sukcesem i wspaniałą zabawą, połączoną z przyjacielską integracją razem z Włochami. 


W dniach 26.09.2014 r. (we Wrocławiu „Od Zmierzchu do Świtu” - tu podziękowanie dla managera klubu Roberta) oraz 27.09.2014 r. (w Żaganiu „Elektrownia” -tu podziękowanie dla Egona) odbyły się kolejne koncerty razem z WSK Punk z Wrocławia. Publiczność licznie przybyła na spotkanie, bawiła się jak za dawnych punkowych lat. Było pogo, były ścianki... coś wspaniałego.
Na wszystkich w/w koncertach i spotkaniach z przyjaciółmi Punk Rocka – rozdaliśmy za darmo nasze płytki demo zatytułowane „Nie jestem człowiekiem”, zawierające studyjne nagrania 10 utworów: w tym 8 własnych i 2 coverów ( zespołów:Azotox „Punkowiec” i  Zwłoki „Za moimi drzwiami”).


Obecnie posiadamy 14 własnych utworów (teksty i muzyka) oraz 2 covery, które to prezentujemy na naszych koncertach, ale już powstają kolejne w naszych głowach, z czego jesteśmy bardzo dumni.
Mamy nadzieję, że zaistnienie naszego zespołu na Wrocławskiej Scenie Punk Rockowej, wniesie powiew świeżości i radości do serc naszych przyjaciół i nas samych. Z jakim skutkiem to się okaże, ale  recenzje na obecną chwilę są obiecujące i bardzo bardzo bardzo  pozytywne !!!
Manager: Krzysztof Paszkowski : cez72@wp.pl, tel: 606 466 1092 komentarze:

  1. wpis bardzo trafny, 26.09 było z.a.j.e.b.i.ś.c.i.e.!
    kiedy jakiś koncert?

    OdpowiedzUsuń
  2. 13 grudnia 2014 r. - we Wrocławiu w klubie "Od Zmierzchu do Świtu" - ZAPRASZAMY!

    OdpowiedzUsuń