piątek, 21 listopada 2014

Krzysztof Kędzior - "Port Rebelion"

Krzysztof Kędzior 

"Port Rebelion""Własnie ukazał się mój czwarty tomik poezji, jak zwykle, nakładem krakowskiej "Miniatury". Zawiera on 57 wierszy, o trzy więcej, niż w poprzednich tomikach.
Jest kilka "niespodzianek" dla tych, którzy znają moją twórczość. Jeden erotyk, kilka wyznań miłosnych, oraz kilka wierszy pisanych staromodnym stylem - taki mój eksperyment. Poza tymi delikatnymi różnicami w stosunku do poprzednich tomików - reszta się nie zmienia.
Poezja ciężka dla optymistów, zdecydowanie dramatyczna. Wynikająca z własnych przeżyć, jak też z obserwacji ulicy i świata.
Będą wiersze o polityce "koryt i tronów", mechanizmach władzy(w szerokim znaczeniu tego słowa), nienawiści w najróżniejszych kontekstach.
Po raz kolejny - o ludziach "skreślonych", biednych, wzgardzonych. O wyzysku, małych-wielkich "włatcach mas", hipokryzji "szybkiego świata". Gdyby jednak najprościej scharakteryzować ten zbiór wierszy - dużo o sobie samym(resztę pozostawiam czytelnikom...) i dużo o podziałach, wręcz przepaściach, jakie ludzie z ludźmi sobie tworzą, uparcie twierdząc, że tylko nienawiść gwarantuje spełnienie.
Wciąż można nabyć moje poprzednie trzy tomiki wierszy("Pozostaje jeszcze ładna pogoda", "Droga, o którą nikt nie pyta", oraz "Martwi nie ronią łez"), zbiór opowiadań "Opowieści niezdiagnozowane", oraz "Antologię dębickich poetów" wydaną wspólnie z 10 poetami z Dębicy i okolic. Wszystkie te książki, jak i najnowszy "Port Rebelion" są dostępne poprzez zamówienie mailowe:
miniatura@autograf.pl
Cena:25zł. + przesyłkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz