niedziela, 30 listopada 2014

MALCHUS - Premiera nowej płyty


MALCHUS

15 GRUDNIA 2014 r, premiera ich najnowszej  płyty

DOM ZŁY

 Swoją muzyką pragniemy zabrać słuchaczy w dźwiękową podróż po zakamarkach sfrustrowanej duszy młodego Polaka. Muzycznie nie dajemy się zamknąć w ścisłych ramach mocnego grania. W metalowo – hard corowe riffy wplątane są podniosłe, patetyczne i wpadające w ucho melodie. Nasze utwory można porównać do filmów akcji, przy których nie można popaść w monotonie. Teksty dotyczą sfery duchowej, a dokładnie wewnętrznej walki z przeciwnościami dnia codziennego. 
Podczas swojej 10 letniej działalności, Malchus zdobywał doświadczenie koncertowe na różnego rodzaju scenach. Graliśmy m.in. koncerty klubowe, charytatywne, juwenalia oraz festiwale międzynarodowe m.in. Slot Art. Festival w Lubiążu, Fryyfest w Nove Mesto Pod Smrkem w Czechach. 

Albumy zespołu gościły na antenach różnych rozgłośni radiowych. W Polsce utwory były puszczane m.in w programach Jerzego Szlachty „Rock Radio” w Radiu Rzeszów oraz „Ossobliwości Muzyczne” Wojciecha Ossowskiego w Programie Trzecim Polskiego Radia. W 2011 roku płyta „Caput Mundi” została nominowana w plebiscycie polskiego Radia Rzeszów „Werbel” na najlepszą płytę Podkarpacia. Podczas głosowania publiczności zajęliśmy drugie miejsce. 
Możemy się również pochwalić bardzo dobrymi recenzjami płyt „Caput Mundi” oraz „Metanoia” w największym miesięczniku muzycznym w Polsce „Teraz Rock”. 
"Najnowsza płyta Malchusa to potężne uderzenie z nie mniej uderzającymi tekstami. Starałem się odzwierciedlić graficznie mocne brzmienie i przekaz zespołu.
Za namową Radosława, pierwszoplanową postacią okładki został szesnastowieczny medyk, ubrany w strój ochronny noszony podczas epidemii dżumy zwanej czarną śmiercią. Niejednokrotnie temat dawnych epidemii był wykorzystywany przez muzyków metalowych w tekstach czy grafice. W Malchusie postanowiliśmy użyć tego motywu jako metafory współczesnych czasów, współczesnego świata. Tym razem zarazą, która toczy nasz ziemski przybytek nie jest dżuma lecz zło, niemal wszechobecne. Na posadzce „Domu złego” wyrytych jest siedem grzechów głównych w języku łacińskim - superbia, avaritia, luxuries, invidia, gula, ira oraz acedia, bo one są podstawą wszelkiego zła.
Lekarz, który stara się walczyć z zarazą roznoszoną przez szczury jest alegorią człowieka, który broni się przed naciskiem propagandy współczesnego świata, mass mediów - „w jaki sposób żyć, co jest dobre, a co złe co jest prawdą a co kłamstwem”.
- Paweł Walkowiak

Na krążku znajdzie się 10 utworów, których łączny czas wynosi 40 minut. Poniżej prezentujemy tytuły, utworów:

1. Wróg nr. 1
2. Dom Zły
3. 77
4. Otwarte Oczy
5. Z prochu
6. Matka
7. Tripudium
8. Ale nas zbaw
9. Credo
10. …

Już niedługo będziecie mogli posłuchać próbki brzmienia nowego Malchusa." MALCHUS: 

Radosław Sołek – śpiew, gitara 
Paweł Tumiel – gitara 
Tomasz Pyzia – perkusja 
Bartosz Tulik – gitara basowa 

Tomasz Rosół – instrumenty klawiszowe Matriał został zarejestrowanu w 

Studio Roslyn 

w Dębicy


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz