poniedziałek, 3 listopada 2014

Eskalacja

                                 Eskalacja

Zespół powstał w 2010 roku. Tworzy go trójka pełnych pasji muzyków pochodzących z Częstochowy i okolic. Przez pierwsze dwa lata zespól docierał się i eksperymentował muzycznie. Wynikiem tej twórczej pracy jest autorski repertuar, który trafił na ich debiutanckie wydawnictwo zatytułowane Geneza.

Skład:

Łukasz „Killer” Figiel - gitara, wokal
Piotr „Jupiter” Kocełuch - perkusja
Łukasz „Mosin” Mosiński - bas, drugi wokal

Muzyka Eskalacji łączy w sobie przebojowość, moc, agresję i melodię. Brzmienie Eskalacji to wypadkowa upodobań muzycznych tworzących zespół muzyków. Na scenie załoganci Eskalacji czują się niczym ryba w wodzie. Ich żywiołowe występy sceniczne łączą w sobie zarówno walory widowiskowe, jak i wysokiej jakości walory artystyczne. Mieszanka melodyjnych refrenów z ciężkimi riffami to styl, który jest wizytówką tego zespołu. Swoją sztukę częstochowska formacja wykonuje w bardzo widowiskowy sposób, tak aby publiczność poczuła energię jaka „płynie” ze sceny i mogła żywo na nią reagować. Nieodłącznym jej elementem jest kosmiczny wręcz wystrój sceny w postaci statywów do mikrofonów (zwanych „alienami”) Statywy te wyróżniają zespół, są jego sceniczną wizytówką.

Eskalacja gra sporo koncertów. Od stycznia do maja 2014 trwała jej wspólna z zespołem Fabryka Kości trasa koncertowa AMAZING TOUR 2014. W ramach trasy Eskalacja zawitała do 20. miast zlokalizowanych na terenie całej Polski: Warszawa, Kraków, Opole, Łódź, Dąbrowa Górnicza i wiele innych. Podczas zimowo-wiosennego tourne Eskalacja dzieła deski sceniczne ze znakomitymi formacjami: Sacro (Argrntyna), Chronic Hate (Włochy) oraz naszymi rodzimymi: Another World, El.Pank.El, Enter Praise, S.T.O.R.N, VooDoo, Sekator, Morte, Antithesis, Creation 6, Crimson Valley, Square Moon, F.A.M., Zwłoki...

Utwory Eskalacji pojawiają się w reklamowych spotach programu telewizyjnego Na Osi w stacji TVN Turbo (obecnie Motowizja.TV).

Utwór „Czas” Eskalacji gościł przez 9 tygodni w czołówce listy przebojów Radia Aspekt dwukrotnie zajmując drugą pozycję.

Repertuar Eskalacji usłyszeć można w wielu stacjach radiowych: Radio Revolta, Radio Heretica, Radio Aspekt, Radio KRK, Radio Egida, Pro Radio, Radio Nowinki…

Pierwszy oficjalny teledysk zespołu do utworu „Spokój Ducha” można oglądać w serwisie You Tube.

Zespół gra również wiele koncertów plenerowych. Swymi występami uświetnia eventy z okazji dni miast, zlotów motocyklowych i samochodowych oraz imprez charytatywnych. W bieżącym roku zespól zagrał wspólnie z: Illusion, Złe Psy, Vintage, T.Love i wielu innymi.

https://www.facebook.com/profile.php?id=1427995594081708&ref=ts&fref=ts


https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=E0r_rMonDJQ

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=F4Rl3J5Bo4E

utwór MOJE PIERWSZE SAMOBÓJSTWO zajął 1. miejsce na liście przebojów Radia Aspekt.
https://soundcloud.com/eskalacja/moje-pierwsze-samobojstwo
http://www.reverbnation.com/eskalacja

https://soundcloud.com/eskalacja

https://www.youtube.com/channel/UC3st-iRapGgBB1IYLqJij9Q

www.eskalacja.org.plBrak komentarzy:

Prześlij komentarz