czwartek, 28 maja 2015

Dead Pollys - szwedzki klasyczny punk-rock
 Dead Pollys


Dead Pollys to szwedzki klasyczny punk-rock 


Zespół został założony przez Nizze w 2012 wraz z Hansem Müller na gitarze,  Ola Höök perkusja ,. Stene Gustafsson -bas.
Na początku działalności był to zespół bardziej rockowo-folkowy.Epka Waiting For Tomorrow  wydana w 2013 roku była potwierdzeniem tego.

Ale Nizze to stary punkrocker z sercem do sceny punk-rock. Zespół zaczął tak szybkie zmiany  jak Juba pojawił sie w zespole w końcu roku 2013. Po kilku koncertach Ola opuścił zespół i Miche dołączył do nas w roku 2014.


Nizze jest znany ze szwedzkiego zespołu punkrockowego "Sighstens Grannar", który grał w końcu lat osiemdziesiątych wraz z Mart Hallgren, później w "De Lyckliga Kompisarna", dosyć znany w Szwecji.

Na początku roku 2000 jego zespół "Mansic" zaliczył parę wycieczek koncertowych po europie i wydał parę płyt.
"Mansic" później zmienił nazwę na "Hate Is Just A Feeling"  (a  później "The Rummies") z Thobbe na perkusji. Thobbe jest obecnie perkusistą  "Agent Bulldog".

Juba jest znany z "Sir Reg" , który koncertował  z "Misfits" w roku 2010. Sir Reg ma dosyć dużo  fanów na scenie punk Celt .


W 2015 Dead Pollys  wydał album "Bullet For Wicked".

Ten album jest całkowicie produkcją DIY ,zespołu Dead Pollys a zmixowany przez Erik Ullvin - album już cieszy się sporym zainteresowaniem.

Nikki Palomino, gospodarza talk show i pisarz, który także jest znany z książki "Dazed - historia rocker grunge",przeprowadził z nimi wywiad dla Whatever 68 Radio.
Było sporo czasu antenowego dla zespołu,przede wszystkim w USA.Wszystko idzie w dobrym kierunku i zanosi się na to że zespół będzie koncertował również w Polsce.Prawdo podobnie zagościmy również w USA.Jonathan Segal z "Camper Van Beethoven" gościnnie wziął udział  na albumie "Bullet For Wicked" i gra na skrzypcach w kawałku "All The Gold In The Land".

skład-


Nizze - na gitarze i wokalu 

 Juba - na basie i wokal oraz 

 Miche - na perkusji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz