sobota, 9 maja 2015

”Human Abattoir” - split Jakub Ryt o splicie:

”Human Abattoir”Fetor        ,Cranial Blowout      Feto In Fetus  Splattered Genocide       Goremitory


Na splicie ”Human Abattoir” znajdują się dwa debiutanckie utwory zespołu Fetor: 
01. ”From Neck To Crotch”
02. ”Needle In The Nail” 


Oba utwory zostały zarejestrowane specjalnie z myślą o tym wydawnictwie! Perkusja została zarejestrowana w Katofonia Recording Studio w Katowicach, gitary i bas w Haunted House Studio w Gliwicach, natomiast wokale w Blus Studio mieszczącym się również w Katowicach. Za miks i mastering tych utworów odpowiedzialny jest Krzysztof ”Chris” Michalak (Haunted House Studio, Infernal War, Darzamat, Voidhanger - live).


Historia z nagrywaniem tych utworów jest taka, że najpierw zostały zarejestrowane gitary i bass. Nagrałem je do komputerowej wersji perkusji uzyskanej z próbek midi. Potem Ojciec dograł do tego wokale. Takie utwory rozsyłaliśmy po wytwórniach, żeby dowiedzieć się czy jest nimi w ogóle jakiekolwiek zainteresowanie. Wyszliśmy z założenia, że perkusję nagramy dopiero w momencie kiedy znajdzie się wydawca, tak żeby nie wydawać pieniędzy na marne. Najpierw wysłałem utwory do paru wytwórni w Polsce, jednakże już po pierwszych odpowiedziach zdałem sobie sprawę, że nie ma to najmniejszego sensu. Po prostu w Polsce nie ma wytwórni specjalizujących się w tego typu muzyce, zarówno jak i brak tego typu zespołów.


Zacząłem rozsyłać utwory za granicę i odzew był zaskakująco dobry! Od razu pojawiła się zainteresowana wytwórnia ze Słowacji, jednakże Oni zaproponowali nam wydanie w wersji digital. Nie byliśmy zainteresowani tego typu rozwiązaniem, dlatego szukaliśmy dalej. Później odezwała się wytwórnia z Japonii, która również była pod wielkim wrażeniem utworów, dlatego od razu zaproponowali nam wydanie pełnej płyty. W ich katalogu nie można jednak znaleźć małych wydawnictw typu EP, lub też split cd, czy mini album, dlatego znów szukaliśmy dalej. Generalnie wytwórni będących pod wrażeniem naszych dwóch utworów było całkiem sporo.


 Jednakże w momencie, gdy pytaliśmy o ich wydanie, każdy odpowiadał, że za krótki materiał. Chętnie wydadzą dłuższy materiał, ale nikt nie chciał wydać 2 utworów. W końcu odezwał się Daniel z niemieckiego Godeater Records, którego nawiasem mówiąc przedstawił mi Marcin Mythrone Promotion. Daniel również był pod wielkim wrażeniem naszych utworów, jednak pomimo iż utwory bardzo przypadły mu do gustu, nie zechciał ich ostatecznie wydać gdyż muzycznie nie bardzo pasowały do jego katalogu. Daniel jednak polecił nam londyńską wytwórnię Rotten Music.


Chris z Rotten Music nieźle się nakręcił . Był przeszczęśliwy, kiedy dowiedział się że w Polsce jest w końcu zespół wykonujący brutal slam death metal. Chris zaproponował nam wydanie tych utworów na splicie z 4 innymi brutalnymi zespołami. Od razu się zgodziliśmy. Chris to prawdziwy profesjonalista i pasjonat tego typu muzyki. Kiedy zobaczyłem, że jest oficjalnym dystrybutorem koszulek Kraanium oraz Abominable Putridity zacząłem z radości sikać po nogach . Wiedziałem, że trafiliśmy w dobre ręce!
”From Neck To Crotch” został umieszczony na naszym kanale Youtube, w celu promocji zespołu oraz zaspokojenia apetytu fanów. Drugiego numeru nie zamierzamy udostępniać w Internecie, żeby zachęcić ludzi do kupna owego splitu. Uważamy, że każdy zespół dodał od siebie naprawdę miażdżące numery, których bardzo dobrze się słucha, także warto mieć tą płytę w swojej kolekcji.
Pierwotnie na płycie miał znaleźć się również jeden zespół z Nepalu. Niestety od czasu trzęsienia ziemi w tamtych rejonach, które miało miejsce niedawno, wydawca stracił z nimi kontakt. Wielokrotnie próbował się z nimi skontaktować, lecz do dzisiaj nie otrzymał żadnej odpowiedzi. Mamy nadzieję, tylko że nic się im nie stało i dalej żyją… Masakra! Ta wiadomość nami naprawdę wstrząsnęła! Jednakże, nie mogliśmy czekać w nieskończoność na ich odpowiedź dlatego w ich miejsce na płytę wszedł Cranial Blowout z Hiszpanii.


Płyty będzie można kupić na naszych najbliższych koncertach, zarówno jak i koszulki które przygotowaliśmy specjalnie na nadchodzące koncerty. Jeśli ktoś z jakiś powodów nie będzie mógł dotrzeć na nasz koncert, zawsze istnieje możliwość napisania do nas na maila, czy też poprzez nasz profil na facebooku i wyślemy koszulki czy też płyty pocztą.


Fetor - ”Human Abattoir” (split cd 2015)
Label: Rotten Music
Premiere date: 22nd May 2015


This split cd includes following bands:

- Fetor (Poland)

- Cranial Blowout (Spain)

- Feto In Fetus (Poland)

- Splattered Genocide (Brazil)

- Goremitory (Philippines)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz