sobota, 22 czerwca 2013

VALINOR





      VALINOR







Zespół VALINOR pochodzi z Dębicy i jest obecnie "znaną twarzą" rodzimej sceny muzycznej. Początek działalności datuje się na styczeń 1993 r., kiedy to z inicjatywy Sławomira Ciszka, Ernesta Garstki i Andrzeja Trzaskusia zespół rozpoczął pierwsze próby. Nieporozumienia i duża rozbieżność poglądów muzycznych były przyczyną coraz większych konfliktów, które spowodowały odejście Sławomira Ciszka. Miejsce wokalisty zajął Sławomir Żabicki. zaś rolę drugiego gitarzysty przejął Piotr Rucki, po których do zespołu dołączył Rafał Rucki w roli basisty. Ukształtowanie stabilnego składu, przy jednoczesnym rozszerzeniu horyzontów muzycznych zaowocowały kilkoma udanymi koncertami.

W dniach 01-08 lipca 1997 r. zespół zarejestrował swój pierwszy materiał w sanockim studio "MANEK", na który składa się sześć utworów określane mianem Death - Black Metal z dużą dawką melodii. Słowa powstały pod wpływem silnych przeżyć emocjonalnych i mają na celu ukazanie pesymistycznych obrazów życia, jednakże pozwalają one na możliwość własnej indywidualnej interpretacji. Płyta "Remembrance" została pochlebnie przyjęta przez fanów oraz uzyskała dobre recenzje w czasopismach muzycznych - "Metal Hammer", "Morbid Noizz", "Thrash'em ALL".








Warto również wspomnieć, iż na składance w wersji kompaktowej "Blood to come" vol.8 ukazał się utwór "State of mind". W roku 1998 zespół rozpoczął nagrywanie nowego albumu ponownie w studio "MANEK " z nowym wokalistą w osobie Jakuba Głąba. Nad realizacją dźwięku czuwał Arkadiusz "Malta" Malczewski wraz z Mariuszem Kuraszem.

Pomimo ogromnych problemów finansowych i personalnych płyta o tytule, "It Is Night", na którą składa się dziewięć utworów o łącznym czasie ponad 46 minut ujrzała światło dzienne i została ukończona pod koniec 2001 roku.
Płyta zebrała nieoczekiwanie cała masę bardzo pochlebnych recenzji, ale niestety nie były one współmierne do sytuacji w zespole, z którego odeszli Andrzej Trzaskuś, Piotr Rucki oraz wokalista Jakub Głąb. Ich miejsce zajęli na perkusji Jarosław Gurga, gitara basowa Robert Lipa a na wokalu pojawił się Dariusz Urban.
Niestety w tym składzie zespół zagrał zaledwie dwa koncerty i zawiesił działalność. Na przełomie roku 2002 i 2003 został podpisany kontrakt z wytwórnią Apocalypse Production, która wydała, " Remembrance" w postaci splitu wraz z zespołem Dira Mortis oraz płytę "It is night". Także w tym czasie powrócił do zespołu perkusista Andrzej Trzaskuś. Na początku roku 2005 do zespołu dołączył nowy wokalista Tomasz Domka, który zastąpił Jakuba Głąba i Valinor po wielu latach milczenia zaprezentował się na żywo podczas występu na małej scenie Metalmanii 2005 i na wielu późniejszych koncertach. Kolejnym celem zespołu było nagranie nowego albumu i cel ten został zrealizowany w dębickim studio Chinook pod czujnym uchem i okiem Krzysztofa Godyckiego.






Sesja nagraniowa albumu „Hidden Beauty” trwała z przerwami od lutego do maja 2006, zespól zarejestrował 9 nowych utworów, trwających łącznie 34 minuty. W grudniu 2012 roku kanadyjska wytwórnia Atramentum Production wydała album Valinor-"Hidden Beauty", jest to limitowane wydawnictwo w ilości 100 ręcznie numerowanych kopii na profesjonalnej kasecie z 4 dodatkowymi utworami zarejestrowanymi podczas koncertu „Miasto Ma Głos" z 2006 roku.

Wielkie dzięki tym wszystkim, którzy czytając naszą notke biograficzna i słuchajac naszej muzyki poświęcili dla nas czas.




MUZA

http://www.myspace.com/valinorband

https://www.youtube.com/watch?v=pRANlhaixu0

https://www.youtube.com/watch?v=WZBqkVIjYzc

https://www.youtube.com/watch?v=lMHccBHsOBA


 

     AKTUALNOŚCI

Kanadyjska wytwórnia Atramentum Productions jest wydawcą ostatniego albumu Valinor-Hidden Beauty. Jest to limitowane wydawnictwo w ilości 100 ręcznie numerowanych kopii na profesjonalnej kasecie z 4 dodatkowymi utworami zarejestrowanymi podczas koncertu „Miasto Ma Głos” z 2006 roku. Więcej informacji na temat tego wydawnictwa w dziale dyskografia.

Ponadto zespół Valinor przypomina o sobie udziałem na kompilacjach: Tribal Convictions Assault Vol. II i Murder Compilation vol. III oraz wywiadem w Deathicizm Zine # 6.
Dział dyskografia został jeszcze uzupełniony o starsze kompilacje z udziałem zespołu Valinor: Underground Projekt # 1/2003 - Apocalypse Production – Fresh Blood, Scream in Flames vol.6 oraz Poetry Of The Dead vol. III

Strona została również uaktualniona o nowe recenzje płyty Valinor - Hidden Beauty w: Adrenalin Metal Union, Apocalyptic Rites Zine # 4, Apocalyptic Rites Zine # 5, Archaic Metallurgy, Burning Abyss' Zine #7, Chaos Vault Webzine, Conflagration Webzine, Crush The Cross Zine # 7, Doom #3, Forgotten Path Magazine, Hammerfist Zine # 2, Heathen Harvest, Hell Divine, Iut De Asken Magazine, Magazyn Gitarzysta, Mario's Metal Mania, Metal Breath’ Zine # 54, Metal Sound, Pest Webzine, Plakk Magazine #10, Portal Metalownia, Rites Of Zygadena 'Zine # 3, Rock Prospekt # 22, Sarcofuck Zine # 3, Satanic Tony-Salute Records, The Metal Forge Heavy Metal Music Zine, Tribal Convictions Zine # 6, Virus Zine # 6 oraz o recenzje płyt: Valinor – It Is Night w: Kontrast E-Zine # 1, Portal Metalownia, Soundcult, White Metal Webzine i płyty Valinor – Remembrance w Portalu Metalownia. Ponadto na stronie w dziale Download pojawiła się nowa podstrona Video, na której są nagrania koncertowe zespołu Valinor.
Przypominamy postać zmarłego w ubiegłym roku Pawła Habko - właściciela agencji artystycznej Operis Media, organizatora koncertów, człowieka któremu podkarpacka scena metalowa zawdzięcza bardzo wiele. Mimo, że sam zmagał się z wieloma chorobami, nigdy nie pozostawał obojętny na cierpienie i krzywdę innych ludzi. Przykro, że ludzie z tak wielkim sercem, odchodzą tak szybko. Paweł zmarł w wieku 35 lat. Na zawsze pozostanie w naszych sercach.

Pozdrawiam Ernest & Valinor







Brak komentarzy:

Prześlij komentarz