środa, 19 czerwca 2013


MEDEBORZespół MEDEBOR został powołany do życia w listopadzie 1997 roku przez Andrzeja Bucikiewicza (vocals) i Jarosława Pieczonkę (guitars). W marcu '98 do zespołu dołączyli: Michał Kijewski (bass) i Karol Jankowski (drums). We wrześniu '98 MEDEBOR zadebiutował na scenie na Przeglądzie Kapel Amatorskich w Sopocie. Pod koniec roku zespół zostaje wzmocniony przez Macieja Borosia (guitars). W pięcioosobowym składzie grupa szlifuje formę aby w sierpniu '99 zagrać pierwszy koncert z prawdziwego zdarzenia.

Jesienią MEDEBOR gra lokalne koncerty, w międzyczasie w październiku nagrywając w 'Clearsound Studio' w Gdyni, pierwsze demo 'Stars Of Oblivion' ujawniając tym samym swoje fascynacje wczesnymi albumami Moonspell, Anathema i Tiamat.
Na początku 2000 roku MEDEBOR wziął udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy grając koncert w Wejherowie. Na wiosnę zespół zamyka się w 'Little Bird Studio' w Gdyni aby nagrać drugie demo 'Last Dream', zawierające potężniejszą niż debiut dawkę doom metalu. W lipcu MEDEBOR gra na trzydniowym festiwalu w Chmielnie. W sierpniu z zespołu zostaje usunięty dotychczasowy perkusista (konflikty na tle muzycznym). Nowym perkusistą zostaje Arkadiusz Lewandowski. Już w zmienionym składzie, grupa zaczęła pracować nad nowymi utworami, które w większości zostały nagrane w warszawskim studiu DBX na jesieni 2001 roku jako pierwszy pełnometrażowy materiał "Phantasma" Ta muzyka ma już swoją atmosferę i oryginalny charakter. Zespół wypracował sobie swój własny styl.
W grudniu podpisaliśmy umowę na wydanie płyty, ukazała się na rynku w lutym 2003 roku nakładem Apocalypse Productions.
W 2004 odchodzi Arek i zespół w zasadzie zawiesza działalność, wznawia ją w 2006 dopiero po uzupełnieniu składu przez Mateusza Lubawskiego z którym gra koncerty w Warszawie, Gdyni na "Pomeranian Metal Fest" oraz Sopocie i Gdańsku z lokalnymi zespołami. Kolejny okres działalności kończy się z odejściem Mateusza i powrotem Arka do składu w 2010. W 2011 wznawiamy działalność koncertową.

W okresie od lutego do czerwca 2012 został zarejestrowany najnowszy materiał
’ A taste of Insanity” który został wydany w listopadzie 2012 i jest w dystrybucji przez Legacy Records
 Rok 2013 to intensywna promocja materiału na koncertach!!!.
     muza

http://www.youtube.com/watch?v=GHGXg18hy9g
http://www.youtube.com/watch?v=nAmIPQvSg5M
http://www.youtube.com/watch?v=xIMBXg1tYIo
http://www.youtube.com/watch?v=DZy-xRI9opU


     kontakt

http://www.facebook.com/medebor.metal

www.medebor.metal.pl 
http://www.myspace.com/medeborwebsite

medebormetal@gmail.com

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz