wtorek, 17 czerwca 2014

Urząd Bezpieczeństwa - band 


 „Zacznijmy może od nazwy zespołu: 

Urząd Bezpieczeństwa 


 - skąd się wzięła? Nie ma nic wspólnego z niesławną instytucją rządową…Jej historia sięga festiwalu Jarocińskiego w 1988r. Będąc uczestnikiem jako zatwardziały „metalowiec” z ekipą przyjaciół trafiliśmy do kwatery, gdzie starsza pani zezwalała nam na przyprowadzanie różnej maści wyznawców muzyki, zagubionych w podróży, czy też na samym festiwalu. W końcu jeden z przygarniętych punków zaczął określać kwaterę mianem Urzędu Bezpieczeństwa. 
 Może wynikało to z tego, że synem właścicielki był funkcjonariusz milicji. Proszę sobie wyobrazić miny milicjantów, kiedy po pałowaniu jednego z nas w Nysce zapytali, gdzie go odwieźć, a on oświadczył, że „do Urzędu Bezpieczeństwa” :) Wspaniałe czasy… Dlatego kiedy dostałem telefon od znajomego z propozycją stworzenia projektu punkowego nie miałem wątpliwości co do nazwy…Skojarzenie z Jarocinem było jednoznaczne. Punk nigdy specjalnie nie był moją bajką. W latach 90′tych grałem w death metalowym Necromancer, a koleś w różnych ekipach punkowych, lecz postanowiłem spróbować…i nie żałuję tej decyzji.”
 Gramy od 2010r lecz rozpoczeliśmy koncertować od 2011r. Grywaliśmy już z takimi zespołami jak Kobranocka, Luxtropeda, czy Proletaryat.
24.05.2013r miała miejsce premiera naszego singla pt.„Nóż”. Singiel składa się z trzech utworów nagranych w Metal Sound Studio, w ramach prac nad naszym pierwszym albumem pt. „Płyta RoCku”. Singiel wydaliśmy we własnym zakresie, lecz jeżeli chodzi o wydanie materiału pełnej płyty obecnie nie posiadamy takich możliwości finansowych(norma), więc oczekujemy na wydawcę.
03.06.2013r miała miejsce premiera naszego pierwszego oficjalnego klipu do utworu„Zabierz mnie”, do obejrzenia którego bardzo serdecznie zapraszamy:

http://www.youtube.com/watch?v=hM0bDBjvXjM

Teledysk został nakręcony przez Alchemię Obrazu z Gorzowa Wlkp. (współpracowali m.in. z Vader)”.5 lipca 2013r na chyba największym obecnie festiwalu punkowym w Polsce „Rock na Bagnie„ (Goniądz – plaża nad Biebrzą) miała miejsce premiera składanki „IROKEZ Vol.9 – 101 Twarzy Punka„ wydanej przez Niezależną Oficynę Wydawniczą IROKEZ. Na płycie znalazło się 12 kapel, m.in. weterani punk rocka Psy Wojny
no i UB z 3 kawałkami.

W prestiżowym plebiscycie NAJPOPULARNIEJSI LATA 2013 wg widzów MAŁOPOLSKIE.TV – KRAJOWI WYKONAWCY
Urząd Bezpieczeństwa otrzymał dwie statuetki!!! W kategoriach:
- Zespół „Lata 2013″
- Talent „Lata 2013″
 15.12.2013r podczas targów Music Bazaar w Warszawie miała miejsce premiera płyty „Polish Independent Music Compilation vol. 1″, na którą Urząd Bezpieczeństwa został wybrany wraz z 16-stoma innymi szczęśliwcami z ponad 100 zespołów. Projekt, który zrodził się w głowie Darka Kalbarczyka z zespołu V8, dojrzewał przez kilka miesięcy aby ostatecznie przyjąć formę oddolnej inicjatywy muzycznej mającej na celu promocję polskiej muzyki niezależnej.
06.02.2014r miała miejsce premiera naszego pierwszego albumu „Płyta RoCku"

Skład UB:
Ostry - wokal
Mechu - perkusja
Jedi - gitara solowa
Efram - gitara prowadząca
Kwiatek - bass

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz