wtorek, 7 października 2014

Rusted Brain - thrash metalRusted BrainRusted Brain to warszawski zespół thrashmetalowy założony w sierpniu 2009 roku przez Rumcayza, Rogala, Tarniego i Benka. W krótkim czasie powstał pierwszy materiał, a zespół zaczął koncertować w małych klubach. W sierpniu 2010 nagraliśmy pierwszą EP zatytułowaną "Juggler". Lata 2011 i 2012 do seria koncertów granych w całym kraju, zwieńczona 3 miejscem na Wacken Metal Battle, oraz zwycięstwem na konkursie Rykozisko. W sierpniu 2012 w Rock’n’Roll studio w Lublinie została zarejestrowana pierwsza płyta zespołu zatytułowana "High Voltage Thrash". Została ona wydana przez irlandzką wytwórnię Slaney Records w lutym 2013 zbierając wiele pochlebnych opinii na całym świecie. 


Od tego czasu w ramach koncertów promujących płytę zagraliśmy min. z Heathen i Generation Kill. W krótkim czasie po nagraniu płyty w zespole nastąpiły zmiany na stanowiskach gitarzystów- Tarniego i Rogala zastąpili: Michał "Kretu" Czerniakowski i Jasiek Tarasin.
Muzyka grana przez Rusted Brain to oldschoolowy thrash metal, w skrócie: szybko, mocno i na temat.
„Smakowita porcja metalu dla zgłodniałych cięższego grania. Wszystko tu pracuje zgodnie z najlepszymi wzorcami gatunku: gitary jadą ostro, bębny wbijają w grunt, bas szarpie bebechy, a pełen wściekłości wokal zapodaje teksty nienadające się dla małych dzieci. Jednym słowem ostra jazda bez litości i chwili oddechu.” - Megatotal.pl


Damian "Rumcayz" Lodowski: bass, vocals

Jasiek Tarasin: guitar

Michał "Kretu" Czerniakowskii: guitar

Benedykt "Benek" Zwoliński: drums


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz