wtorek, 21 października 2014

ASSASSIN - thrash metalIDŹ! WALCZ! ZABIJAJ! 

Żaden dźwięk nie definiuje thrashu tak dobrze jak 

ASSASSIN


Hybryda Speed Thrash Metalu i Hardcore zmieszana z dawką humoru, łapie cię za gardło i kopie po dupie.  ASSASSIN oficjalnie został stworzony w 1984 w składzie : Robert Gonnella(vocals), Dinko Vekic (lead guitar), Scholli (rhythm guitar), Lulle (bass) and Psycho (drums).


Era Holy Terror, ich pierwsze demo zostało sprzedane w około 500 kopiach; to całkiem dobry wynik, zważając, że wtedy nie było internetu.
Niedługo potem, demo Nemesis zostało wydane w 1986 i Assassin podpisał kontrakt z SPV. Album "THE UPCOMING TERROR" został wydany i sprzedany w około 15,000 kopiach. Po pewnej przerwie, zespół przegrupował swój skład -Michael Hoffmann (guitar) and Frank Nellen (drums). Wydali swój 2 album "Interestellar Experience" w 1988 i szybko wznieśli
się w rankingach jako jedna z top 5 niemieckich thrashowych kapel.

Supportowali DEATH ANGEL na ich pierwszej oficjalnej trasie w 1988, niemalże wszystkie bilety na koncerty zostały wyprzedane. W trakcie prac nad trzecim albumem cały ich sprzęt został skradziony i ASSASSIN, który nie posiadał żadnych funduszy na nowe instrumenty stracili wole do grania i niedługo potem zespół się rozpadł.


Rok 2002! Po wielu okrzykach "Go, Fight, Kill (idź, walcz, zabijaj)" thrashowej społeczności na całym świecie ,zespół przegrupował się i officjalny powrót ASSASSIN został ogłoszony. Nowy skład to :
Robert (vocals), Dinko (lead guitar), Scholli (rhythm guitar), Achim (bass) and Atomic Steiff (drums)
Nowe 5cio utworowe demo zostało zarejestrowane i grane na żywo na festiwalu Wacken 2003 i spotkało się z pozytywnymi recenzjami krytyków.

Niesamowite jak w podziemiu szybko rozchodzą sie informacje, wyjaśnia Rudy Schmitz, menadżer ASSASSIN. Nagle, stacje radiowe zaczęły znów grac kawałki ASSASSINa, a  i fani chcą więcej, chcą ASSASSIN na żywo. Koncerty zostały zabukowane, i apetyt nasycony. 
"Zagraliśmy kilka koncertów i to był jak powrót do domu", mówi wokalista Robert Gonnella. W związku z brakiem Dinko przez większość roku 2005, zapadła decyzja o przyjęciu innego gitarzysty by wypełnił dziure oraz pomagał Dinko.


Wracając z 6 letniej wycieczki do Brazylli, Michael, wcześniej grający na  SODOM - Better Off Dead i weteran ASSASSIN który nagrywał dla Interstellar Experience był gotowy by zająć miejsce trzeciego gitarzysty. Atomic i Dinko opuścili zespół i Frank ponownie wstąpił do zespołu. Na początku roku 2005 ich 3ci album "THE CLUB" został wydany, wyprodukowany i sprzedawany prze zespół.

W roku 2009, perkusista Frank Nellen opuścił zespół z powodów osobistych i został zastąpiony przez bębniarza Wicked Kemao - Björn Sondermann. W tym samym czasie problem brakującego
basisty został rozwiązany, do zespołu dołączył Joachim KRemer. Wiosną 2010, Assassin za grał kilka koncertów w Azji, gdzie koncerty w Japonii były profesjonalnie nagrane na planowany materiał DVD.
Jesienia 2010 zespół podpisał kontrakt z niemieckim wydawcą SPV i nagrał nowy album produkowany przez Harris Johns.


skład-


Ingo Bajonczak Vocals

Michael Hoffmann Guitar

Scholli Guitar

Joachim Kremer Bass

Björn Drums


strona na facebook-trochę muzy-
Wielkie dzięki dla    Patryka Seregiet
za przetłumaczenie powyższego textu.Ni mniej ni więcej ale na chwilę obecną mianuje cię nadwornym tłumaczem w Desperat zine ,Wielkie dzięki :)

A zespołowi ASSASSIN chciałbym podziękować za miłą współprace :) diony

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz