środa, 18 marca 2015

Collision - Thrash Death Metal
Collision


/Thrash Death Metal /

Zespół Collision powstał w latach 90-tych - to nie jest ściema. Na początku zaczynałem z kumplami (wspomina Jeżu) od thrash metalu ,ale po kilku latach się skończyło .Nazwa Collision miała oznaczać zderzenie wszystkich rodzajów metalu, nie tylko jednego gatunku ,ale wszystkich.

Grzegorz Salamon "Jeżu" nasz gitarzysta i pomysłodawca reaktywacji Collision, związany jest z tym projektem od zawsze. Inspiracje muzyczne czerpał z muzyki metalowej lat 80' i 90'. Wychował się na wczesnych dokonaniach takich zespołów jak: Metallica, Testament, Megadeth. Krótko mówiąc "stary wyjadacz":-)

 Przypadkowe spotkanie kumpla, a zarazem basisty ze starego składu Collision, Krzyśka "Chrisa" Piłata spowodowało, iż narodził się pomysł reaktywacji zespołu.


Doświadczenia Krzycha z bardziej ekstremalnymi gatunkami muzyki metalowej dało nowy początek Collision. Sięgając pamięcią wstecz Krzycho zasilał składy większości Świdnickich składów metalowych i szybko znalazł miejsce do wspólnych prób. Zainteresowania muzyczne Krzyśka to przede wszystkim ciężki Death Metal reprezentowany przez takie zespoły jak Cannibal Corpse, Deicide czy z innej beczki Dimmu Borgir.

 Początkowo miejsce perkusisty objął Krzysztof Kowalewski, a po krótkim czasie dołączył do niego gitarzysta Bartosz Głodo. W tym składzie zespół nagrał pierwsze demo i zagrał koncert w rodzinnym mieście.

 Pierwszym zespołem Bartka był Thrash metalowy "Agony". Po rozpadzie wspomnianego zespołu próbował swych sił w innych lokalnych projektach, lecz dopiero w Collision zagościł na stałe.

Nasze stare numery zostały pozmieniane, powstały nowe i zespół zmienił styl grania. To już nie był ten sam Collision.


Pół roku minęło i nastąpiły pierwsze roszady. Miejsce perkusisty objął Paweł Wojtyra - najmłodszy ze składu i wychowany na Polskich Death metalowych zespołach typu Behemoth, Vader czy Dies Irae. Skład ten istnieje do dzisiaj.
Tworzymy i gramy muzykę z pasji i chęci do wspólnej zabawy, więc wbijać na koncerty!!!!

Collision zagral sporo koncertów i saportował takim zespołom jak PANDEMONIUM(PL), EMBRIONAL(PL), NORTH(PL), SAMAVEDA(USA), CHAOS SYNOPSIS (BRAZIL), TRAUMA(PL), CYPHOSIUM(GERMANY), RAW IN SECT(GREECE), SQUASH BOWELS(PL), KORRUPT(NORWAY), TAUTHR(GERMANY), LUNA AD NOCTUM(PL), HELLSPAWN(PL) oraz wiele innych kapel.

DYSKOGRAFIA / DYSCOGRAPHY:


Collision – The beginning of the end……(2009) – CD/Demo (SOLD OUT)
Collision – Collision (2009/2010) – CD-DIGI/Demo (SOLD OUT)
Collision – Polish Dementia Tour part I – (2010)DVD/Demo (SOLD OUT)
Collision - Create To Recall CDS / 2011 (SOLD OUT)
Collision - We Are Dust In The Centre Of Existence CD/DIGI 2012 (SOLD OUT)
Collision - We Are Dust In The Centre Of Existence -LTD BOX -2014 - Wydawnictwo Muzyczne PSYCHO\m/ - 07/05/2014 (SOLD OUT)

SKŁADANKI / COMPILATIONS

Kill City Vol (U.S.A) - 31 - Collision (10) 29.04.2011
Swidnica - Rock i więcej ....(POLAND)- Collision (7) 2012 (SOLD OUT)
Musick Magazine (POLAND) - Nr 2 - 2013 – Collision (SOLD OUT)

Usłyszeć lub zobaczyć nas można na :

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz