czwartek, 25 września 2014

Acid Drinkers - Trasa promująca album „25 Cents For a Riff”


Trasa promująca album „25 Cents For a Riff”
Acid Drinkers


Zapraszamy na koncert Acid Drinkers w Krakowie, promujący ich najnowszy album „25 Cents For a Riff”, w ramach ogólnopolskiej trasy koncertowej „25 Upside Down”! „25 Upside Down” jest nawiązaniem zarówno do najnowszej płyty, jak i 25-lecia zespołu, które Acid Drinkers obchodzi w tym roku.

 Nadszedł czas na świętowanie ćwierćwiecza w klubach, gdzie zanika dystans między muzykami, a fanami.
Warstwa muzyczna płyty „25 Cents For a Riff” określana jest przez muzyków jednym słowem –klasyka. Czy spodziewać się w takim razie na trasie koncertowej fortepianu, skrzypiec, dyrygenta i filharmonii?

 W żadnym wypadku! Acid Drinkers przez ćwierć wieku przyzwyczaiło swoich fanów do podążania we wszystkich kierunkach w szerokim obszarze muzyki metalowej, a każda płyta różniła się od poprzedniej. Jak brzmi klasyka według Titusa, Ślimaka Popcorna i Jankiela w 2014r.?  Odpowiedź poznacie podczas krakowskiego koncertu!Nota biograficzna Acid DrinkersAcid Drinkers (po polsku Kwasożłopy) - zespół rock’n’rollowy założony przy butelce taniego wina w Poznaniu w 1989 r. Pełnoletni, a nawet dojrzały  będący w rewelacyjnej formie nieprzerwanie od 24 lat. Panowie psują robotę Kazimierzowi Wielkiemu- zastają miasta murowane, a zostawiają zgruzowane. Objechali Polskę wzdłuż i wszerz grając ponad 1500 koncertów. Wiele z nich dziesiątki tysięcy fanów pamięta do dziś . Dali się również we znaki zagranicą -  gdyby nie problemy wizowe 20 lat temu, mogliby być dzisiaj głównym towarem eksportowym kraju nad WIsłą.
Ich popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. Acid Drinkers to 4 osobowości, które wchodzą w skład dobrze naoliwionej i rozpędzonej maszyny.
Titus – lider, wokalista i basista – obdarzony niezwykłą charyzmą, każdy występ doprawia poczuciem humoru.
Popcorn – gitarzysta – prawdopodobnie jeden z największych  wirtuozów gitary wśród słowian.
Ślimak – perkusista – wybrany Najbardziej Inspirującym Perkusistą Wszechczasów w Polsce.
Jankiel – gitarzysta – muzyczny geniusz, w zespole od 5 lat.
Acid Drinkers mają na koncie 16 płyt. Są skuteczniejsi niż piłkarska reprezentacja Hiszpanii- z każdej gali Fryderyków wychodzą z przynajmniej jedną statuetką. W 2011 rozbili bank zdobywając aż cztery- m.in. za Przebój i Grupę Roku. Płyta „Fishdick Zwei” z coverami znanych utworów zagranicznych artystów odbiła się szerokim echem w całej Polsce. Utwór „Love Shack”  przez 3 tygodnie wygrywał legendarną Listę Przebojów Trójki, zajmując pierwsze miejsce również w 1500. notowaniu.
Ostatnie płyta zespołu „25 Cents For a Riff” została wydana jesienią 2014 i została określona, jako powrót zespołu do klasycznego grania. W 2014 r. Acid Drinkers obchodzi swoje 25-lecie na scenie i nic nie zapowiada by na tym mieli poprzestać!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz