poniedziałek, 22 września 2014

IV Konkurs Nalewek im. Księcia Pepi
IV Konkurs Nalewek im. Księcia PepiPodczas IV Konkursu Nalewek im. Księcia Pepi, rozegranego w dniu 21 września 2014 r. w Pałacu w Jabłonnie jury w składzie: Robert Szymański – przewodniczący, Andrzej Grabarczyk, Andrzej Lenart, Mirosław Daszkiewicz, Zbigniew Sierszuła i Anna Wrońska, oceniło 71 nalewek zgłoszonych przez uczestników w 5 kategoriach. Z uwagi na fakt, że nalewek wytrawnych zgłoszono do konkursu zaledwie 3 sztuki, koordynator konkursu podjął decyzję o ich przesunięciu, zgodnie z paragrafem 3 punktem 2 regulaminu konkursu i w związku z paragrafem 6 regulaminu konkursu do kategorii „Inne”, dlatego ostatecznie nalewki były oceniane w 4 kategoriach: Ziołowe, Owocowe, Myśliwskie i Inne. Jury podkreśliło, że w tegorocznym konkursie uczestnicy ustawili bardzo wysoko poprzeczkę, zgłaszając bardzo wiele doskonałych nalewek. Podkreślony został zwłaszcza fakt, że zdaniem jury nie było w tegorocznym konkursie w ogóle nalewek bardzo słabych, co zostało odnotowane jako ewenement.

Zwycięzcami okazali się:
Nagroda Główna IV Konkursu Nalewek im. Księcia Pepi:
Dariusz Brus (91 pkt.) – oprócz nagrody głównej, ufundowanej przez Jarosława Kitę zwycięzca otrzymał nagrodę specjalną ufundowaną przez Starostę Legionowskiego.
Kategoria: Owocowe:
1. Adam Stoczkiewicz – 90 pkt. (nagroda przyznana po dogrywce)
2. Grzegorz Bochenek – 90 pkt.
3. Dariusz Brus – 88 pkt.
Kategoria: Myśliwskie
1. Dariusz Brus – 88 pkt. – zwycięzca tej kategorii otrzymał również nagrodę dodatkową ufundowaną przez Wójta Gminy Jabłonna.
2. Mariusz Fik -87 pkt.
3. Mariusz Fik 86 pkt.(3 miejsce w tej kategorii przyznane po dogrywce)
Kategoria: Ziołowe
1. Barbara Danielewska – 79 pkt.
2. Mariusz Fik – 77,5 pkt.
3. Mariusz Fik – 74,5 pkt.
Kategoria: Inne
1. Dariusz Brus – 91 pkt.
2. Mariusz Fik – 90 pkt.
3. Dariusz Brus – 87, 5 pkt.
Nagrodę specjalną, ufundowaną przez pragnącego zachować anonimowość uczestnika konkursu otrzymała: Jadwiga Wołynik.
Organizatorzy konkursu: Jarosław Kita, Robert Szymański, Robert Nowiński, współpraca: Pałac w Jabłonnie, Nadleśnictwo Jabłonna, patronaty: Mazowieckie To i Owo, Starostwo Powiatowe w Legionowie, Gmina Jabłonna, Gratulujemy wszystkim nagrodzonym. Pełne wyniki konkursu, na które zapewne czekają nalewkarze opublikujemy niebawem na naszych stronach www.
Pozdrawiamy i zapraszamy za rok na V Konkurs Nalewek im. Księcia Pepi

-organizatorzy

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz